Biblioteka Dziecięca włączyła się w XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pt. "Sportowcy czytają dzieciom-wychowanie przez sport i czytanie". Na spotkanie z naszym gościem p. Agnieszką Borowska przybyły dzieci z grupy "Słoneczek" i " Motylków" z Przedszkola w Sztumie.

Niezwykłe wydarzenie miało miejsce w Bibliotece SCK 28 marca 2019 r. Znany sztumski pasjonat muzyki klasycznej Andrzej Bielecki wygłosił prelekcję na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Impreza zorganizowana została w dwusetną rocznicę urodzin kompozytora.

Powiększ

Agata Passent - z wykształcenia germanistka, z zawodu felietonistka, dziennikarka. W TVN 24 prowadzi program Xięgarnia, w „Twoim Stylu” pisze felietony, działa w Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej. Córka felietonisty Daniela Passenta i pisarki Agnieszki Osieckiej.

Autorka książek: Miastówka, Warsaw Station, Kto to pani zrobił? Jest fantastycznie, Long live the palace! Podręcznik obytego Polaka, Stacja Warszawa.

Poniżej zdjęcia ze spotkania: