Zachowując wymogi reżimu sanitarnego, działalność Biblioteki „KWADRO” Sztumskiego Centrum Kultury w Sztumie zostaje wznowiona z zastosowaniem następujących ograniczeń obowiązujących do odwołania:

1. Wizyty czytelników będą realizowane po wcześniejszym wezwaniu bibliotekarza poprzez naciśniecie dzwonka do drzwi.
  1. Ustala się limit osób przebywających w obiekcie biblioteki jednocześnie może przebywać maksymalnie 3 czytelników (2 osoby w wypożyczalni dla dorosłych, 1 osoba w oddziale dziecięcym), z tym, iż rodzic/opiekun prawny może wejść do Biblioteki z maksymalnie dwójką dzieci do lat 13. Dzieci powyżej 13 r.ż. są traktowane jako samodzielne osoby. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie.
  1. W bibliotece obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.
  1. Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą nosić maseczki, mają obowiązek poinformować o tym fakcie pracownika biblioteki.
  1. Wchodząc do budynku należy korzystać z rękawiczek i/lub użyć płynu do  dezynfekcji dłoni udostępnionego przy wejściu biblioteki, oraz zachować bezpieczną odległość. Szczegółowa instrukcja jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę, rękawice oraz jak skutecznie dezynfekować ręce będą wywieszone w widocznym miejscu.
  1. W holu biblioteki znajdować się będzie pracownik kontrolujący spełnianie w/w zasad reżimu sanitarnego.
  1. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba nie zostanie wpuszczona na teren obiektu.
  1. W ramach otwarcia Biblioteka czynna będzie:

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00

sobota nieczynna

Wprowadzone zostają przerwy techniczne (dezynfekcja) w funkcjonowaniu poszczególnych działów trwające 2×30 minut:

Wypożyczalnia dla Dorosłych

11.30-12.00 oraz 14:30-15:00

Wypożyczalnia dla Dzieci

• 11:30-12:00 oraz 14:30-15:00
  1. Ostatni użytkownik może wejść do Biblioteki 15 minut przed zamknięciem/dezynfekcją Biblioteki.
  1. W celu zapewnienia bezpiecznej obsługi użytkowników preferowane jest:
  2. przygotowanie listy tytułów (spisane na kartce), które chcemy wypożyczyć
  4. zamówić telefonicznie 55 277 25 39, 55 640 63 44
  1. Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony, książki podaje bibliotekarz. Wypożyczanie zbiorów Biblioteki odbywa się tylko na zewnątrz do domu. Zawieszone jest korzystanie ze zbiorów bibliotecznych na miejscu.
  2. Zaleca się zwrot na przygotowanym stanowisku zwrotu książek, które znajduje się przed wejściem do wypożyczalni.
  1. Skraca się czas przebywania w Bibliotece na okres niezbędny do wypożyczenia zbiorów. Nie ma możliwości korzystania ze strefy zabawowej, czytelni internetowej, ze zbiorów na miejscu, z usług ksero, które są nieczynne do odwołania
  1. Nie zmieniają się zasady korzystania ze zbiorów Biblioteki zapisane w Regulaminie Biblioteki Sztumskiego Centrum Kultury (§ 3).   Ze względu na konieczność poddawania zwrotów kwarantannie i tym samym okresowym wyłączenia ich z obiegu Czytelnik jednorazowo będzie mógł wypożyczyć maksymalnie 4 książki w wypożyczalni dla dorosłych, a w wypożyczalni dla dzieci maksymalnie 3 książki.
  1. Zawieszona jest oferta kulturalno-oświatowa Biblioteki.

Wszelkich informacji udzielą pracownicy telefonicznie lub mailowo w godzinach pracy biblioteki.

Obecne zasady działania Biblioteki „KWADRO” Sztumskiego Centrum Kultury mogą ulec zmianie. Wszelkie komunikaty będą publikowane na drzwiach głównych biblioteki, na stronie www oraz na profilu biblioteki na Facebooku.

Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Copyright © 2020 ZWOLUCH Rights Reserved.