W kameralnym gronie rozmawiałyśmy na temat książki "Kurator" autorstwa Zbigniewa Kruszyńskiego. To tekst podejmujący wieloraką problematykę związaną ze zjawiskami we współczesnym świecie. Kryzys wieku średniego czy poczucie samotności?- Być może inne jeszcze motywy skłaniają bohatera do poszukiwania znajomości o charakterze erotycznym na portalach internetowych. Dlaczego Panie poszukują sponsorów? - to m. in. kwestie, którym poświęcona była dyskusja. Dzieło przyjęte zostało mało entuzjastycznie, wskazywano na niedostatki fabuły (niekonsekwencje, niespójność). Główną zaletą książki okazała się jej aktualność.