Opinie na temat książki Radio Armageddon Jakuba Żulczyka nie były entuzjastyczne, ale dzieło dało impuls do dyskusji na temat młodzieży. Jak współczesna rzeczywistość i mechanizmy społeczne wpływają na sytuację młodych ludzi? Dlaczego dzieci z dobrych domów niszczą swoje życie, popadając w narkomanię? W jakim stopniu młodzi ludzie mogą stanowić zagrożenie dla otoczenia? Skąd tyle wulgarności w ich języku i zachowaniu? Czy książkę można potraktować jako przestrogę, że nadmiar wolności i dóbr może być szkodliwy? - do postawienia takich między innymi pytań sprowokowała nas lektura.